Ansiklopedik Beslenme Diyet ve Gıda Sözlüğü
Ansiklopedik Beslenme Diyet ve Gıda Sözlüğü

Ansiklopedik Beslenme Diyet ve Gıda Sözlüğü (9786059215602)

EK INDIRIM

Prof Dr Meral Aksoy

Bilindiği gibi bilimde bilgiler çok dinamik olup, zaman içerisinde farklılık göstermekte ve değişmektedir. Bu dikkate alınarak 2007 yılında yapılan kitabın ilk basımından on yıl geçtikten sonra güncellenmesi gerektiği düşünülerek temel yapısı değiştirilmeden üzerinde çalışılmıştır. Bu baskıya bazı yerel yiyecekler, ülkemizde yetişmeyen bazı sebze ve meyveler ile ilişkili bilgileri, resim veya şekiller eklenmiştir. Beslenmede gereksinmeler için değişen ve tekrar düzenlenen ulusal önerilere,  daha öncekilere ek olarak yer verilmiştir. Bu bilime giren bazı yeni veriler, terimler ve uygulamalara da ekler yapılmıştır.

Ansiklopedik Sözlük olması nedeniyle, açıklamalar oldukça kısa ve öz olarak belirtilmeye çalışılmıştır. Kolay taşınır ve kullanılır olabilmesi için de belirtilebilecek daha birçok veri ve tanımın kullanılmasından kaçınılmış dolayısıyla kapsamı daha fazla genişletilmemiştir. Kısaltmaların da kolay algılanabilmesi için,  kullanılan büyük harf kısaltmasının içindeki bir harfi vurgulayabilmek amacıyla bazı bileşik kelimeler dil kuralına uyulmadan bölünerek yazılmıştır. Bu haliyle alandaki öğrenciye, meslektaşlarımıza ve bu konulara ilgi duyan kişilere yardımcı olacağını ümit ediyorum.

Etiketler
Ansiklopedik, Ansiklopedik Beslenme, Ansiklopedik Beslenme Diyet, Ansiklopedik Beslenme Diyet ve, Ansiklopedik Beslenme Diyet ve Gıda, Ansiklopedik Beslenme Diyet ve Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik Beslenme Diyet ve Sözlüğü, Ansiklopedik Beslenme Diyet Gıda, Ansiklopedik Beslenme Diyet Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik Beslenme Diyet Sözlüğü, Ansiklopedik Beslenme ve, Ansiklopedik Beslenme ve Gıda, Ansiklopedik Beslenme ve Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik Beslenme ve Sözlüğü, Ansiklopedik Beslenme Gıda, Ansiklopedik Beslenme Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik Beslenme Sözlüğü, Ansiklopedik Diyet, Ansiklopedik Diyet ve, Ansiklopedik Diyet ve Gıda, Ansiklopedik Diyet ve Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik Diyet ve Sözlüğü, Ansiklopedik Diyet Gıda, Ansiklopedik Diyet Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik Diyet Sözlüğü, Ansiklopedik ve, Ansiklopedik ve Gıda, Ansiklopedik ve Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik ve Sözlüğü, Ansiklopedik Gıda, Ansiklopedik Gıda Sözlüğü, Ansiklopedik Sözlüğü, Beslenme, Beslenme Diyet, Beslenme Diyet ve, Beslenme Diyet ve Gıda, Beslenme Diyet ve Gıda Sözlüğü, Beslenme Diyet ve Sözlüğü, Beslenme Diyet Gıda, Beslenme Diyet Gıda Sözlüğü, Beslenme Diyet Sözlüğü, Beslenme ve, Beslenme ve Gıda, Beslenme ve Gıda Sözlüğü, Beslenme ve Sözlüğü, Beslenme Gıda, Beslenme Gıda Sözlüğü, Beslenme Sözlüğü, Diyet, Diyet ve, Diyet ve Gıda, Diyet ve Gıda Sözlüğü, Diyet ve Sözlüğü, Diyet Gıda, Diyet Gıda Sözlüğü, Diyet Sözlüğü, ve, ve Gıda, ve Gıda Sözlüğü, ve Sözlüğü, Gıda, Gıda Sözlüğü, Sözlüğü,