İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun ve Beyin Görüntüleme
İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun ve Beyin Görüntüleme

İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun ve Beyin Görüntüleme

Ebru Özan Sanhal

İpuçları ve Tuzaklar Baş-Boyun ve Beyin Görüntülemekitabı, günlük radyoloji pratiğinin önemli bir bölümünü oluşturan beyin, baş-boyun ve omurga patolojilerine ait sıklıkla gözden kaçırılan tanıları ve tuzakları, odaklanmış ve kolaylaştırılmış bir öğrenme sağlayacak şekilde örneklemektedir. Her bir olguda, tipik klinik bulgular, ayırt ettirici görüntüleme bulguları ve ayırıcı tanılar ile birlikte öğretici noktalar sunulmaktadır. Kitabın gerek teorik gerekse de pratik nöroradyoloji bilgisini tazelemek ve tanı koyma becerilerini geliştirmek ihtiyacı duyan radyoloji uzmanları ile her düzeydeki radyoloji asistanlarına faydalı olmasını umuyoruz.

Kitabın çevirisi sırasında aslına tamamen sadık kalmaya ve mümkün olduğunca Türkçe kelimeler kullanmaya özen gösterdik. Bu amaçla baş-boyun ve beyin radyolojisi konularındaki referans kitapların mevcut Türkçe çevirilerini titizlikle gözden geçirdik ve Türk Dil Kurumu (TDK) Bilim ve Sanat Terimleri Sözlüğü'nden faydalandık. TDK Sözlüğü'nde karşılığı bulunmayan kelimeler veya dilimize yerleşmiş yabancı kökenli bazı terimler ise kolay anlaşılabilirliği sağlamak amacıyla Türkçeye çevrilmeden olduğu gibi kullanıldı.

Değerli tecrübeleri ile her konuda yol gösterici olan Ufuk Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı Sayın Hocam, Prof. Dr. Mehmet Ali Yinanç'a; çeviri sırasındaki emeği ve kıymetli desteği için Sayın Hocam Prof. Dr. Sadi Gündoğdu'ya; bu kitabın çevirisi konusunda fikir verip yüreklendiren ve yardımlarını esirgemeyen Sayın Hocam Doç. Dr. Gökçe Kaan Ataç'a ve yoğun iş yüklerine rağmen çeviriye katkıda bulunan diğer tüm meslektaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunarım.

Doç. Dr. Ebru Özan Sanhal

Etiketler
İpuçları, İpuçları ve, İpuçları ve Tuzaklar, İpuçları ve Tuzaklar Baş, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun ve, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun ve Beyin, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun ve Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun ve Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun Beyin, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Baş Boyun Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Baş ve, İpuçları ve Tuzaklar Baş ve Beyin, İpuçları ve Tuzaklar Baş ve Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Baş ve Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Baş Beyin, İpuçları ve Tuzaklar Baş Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Baş Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Boyun, İpuçları ve Tuzaklar Boyun ve, İpuçları ve Tuzaklar Boyun ve Beyin, İpuçları ve Tuzaklar Boyun ve Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Boyun ve Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Boyun Beyin, İpuçları ve Tuzaklar Boyun Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Boyun Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar ve, İpuçları ve Tuzaklar ve Beyin, İpuçları ve Tuzaklar ve Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar ve Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Beyin, İpuçları ve Tuzaklar Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Tuzaklar Görüntüleme, İpuçları ve Baş, İpuçları ve Baş Boyun, İpuçları ve Baş Boyun ve, İpuçları ve Baş Boyun ve Beyin, İpuçları ve Baş Boyun ve Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Baş Boyun ve Görüntüleme, İpuçları ve Baş Boyun Beyin, İpuçları ve Baş Boyun Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Baş Boyun Görüntüleme, İpuçları ve Baş ve, İpuçları ve Baş ve Beyin, İpuçları ve Baş ve Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Baş ve Görüntüleme, İpuçları ve Baş Beyin, İpuçları ve Baş Beyin Görüntüleme, İpuçları ve Baş Görüntüleme,