McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası
McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası
McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası
McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası
McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası
McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası
McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası
McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası

McMinn & Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası

Fiyat : ₺190,00

Can Pelin, Ayla Kürkçüoğlu, Hale Öktem, Mine Poyraz

Her ne kadar insan anatomisinde yüzyıllardır herhangi bir değişiklik gözlenmese de gerek radyolojik görüntüleme tekniklerindeki teknolojik atılımlar gerekse cerrahi girişim tekniklerindeki inanılmaz gelişim ile kapsamlı ve ayrıntılı anatomi bilgisine sahip olmak giderek önem kazanmaktadır. Klinik uygulamalarda gözlenen, zaman zaman yaşamsal önem taşıyan hataların azımsanmayacak kadar önemli bir bölümünün anatomi bilgisindeki yetersizliklerden kaynaklandığına ilişkin çalışmalar meslek yaşantısında anatominin önemini vurgulamaktadır.

Anatomi atlasları hangi alanda çalışırlarsa çalışsınlar hekimlerin kütüphanelerinin vazgeçilmez bir öğesidir. Öğrenci eğitimine yönelik anatomi atlasları gerek içerdikleri illustrasyonlar gerekse şematik yaklaşımlarıyla bilginin öğrencilerin hafızasında kolay yer etmesine yönelik olarak hazırlanmakta ve öğrenciler tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak anatomi eğitiminde kadavranın öneminin hala üzerinde durulan bir konu olduğunu göz önünde bulundurursak illustrasyonların ötesinde gerçek görüntüler içeren atlaslara duyulan gereksinimi de kabul etmek gerekir. İnsan Anatomisi Klinik Atlasında gerçek görüntüler illustrasyonlarla desteklenmekte, şematik çizimlerle anlaşılır kılınmaktadır. Öte yandan anatomi bilgisi gerek konvansiyonel radyolojik görüntüler, gerek BT ve MR görüntüleri ile gerekse endoskopik görüntüler ve arteriogramlarla desteklenmektedir.

Bu atlas yalnızca tıp eğitimleri boyunca öğrenciler için değil meslek yaşantılarında yol almış olan tüm hekimler için önemli bir kaynak eserdir.

Atlasın dilimize kazandırılması doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmamızda Terminologia Anatomica esas alınmıştır. Terminologia Anatomica'da yer almayan anatomik terimler için uygun Latince karşılıkları kullanılmıştır.

Atlasın özgün formunda elektronik ortamda yer alan yaklaşık 2000 ilave klinik resim, radyolojik görüntü ve olgu sunumları yapılan anlaşma uyarınca Türkçe basımda yer almamaktadır.

Etiketler
McMinn, McMinn Abrahams, McMinn Abrahams İnsan, McMinn Abrahams İnsan Anatomisi, McMinn Abrahams İnsan Anatomisi Klinik, McMinn Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası, McMinn Abrahams İnsan Anatomisi Atlası, McMinn Abrahams İnsan Klinik, McMinn Abrahams İnsan Klinik Atlası, McMinn Abrahams İnsan Atlası, McMinn Abrahams Anatomisi, McMinn Abrahams Anatomisi Klinik, McMinn Abrahams Anatomisi Klinik Atlası, McMinn Abrahams Anatomisi Atlası, McMinn Abrahams Klinik, McMinn Abrahams Klinik Atlası, McMinn Abrahams Atlası, McMinn İnsan, McMinn İnsan Anatomisi, McMinn İnsan Anatomisi Klinik, McMinn İnsan Anatomisi Klinik Atlası, McMinn İnsan Anatomisi Atlası, McMinn İnsan Klinik, McMinn İnsan Klinik Atlası, McMinn İnsan Atlası, McMinn Anatomisi, McMinn Anatomisi Klinik, McMinn Anatomisi Klinik Atlası, McMinn Anatomisi Atlası, McMinn Klinik, McMinn Klinik Atlası, McMinn Atlası, Abrahams, Abrahams İnsan, Abrahams İnsan Anatomisi, Abrahams İnsan Anatomisi Klinik, Abrahams İnsan Anatomisi Klinik Atlası, Abrahams İnsan Anatomisi Atlası, Abrahams İnsan Klinik, Abrahams İnsan Klinik Atlası, Abrahams İnsan Atlası, Abrahams Anatomisi, Abrahams Anatomisi Klinik, Abrahams Anatomisi Klinik Atlası, Abrahams Anatomisi Atlası, Abrahams Klinik, Abrahams Klinik Atlası, Abrahams Atlası, İnsan, İnsan Anatomisi, İnsan Anatomisi Klinik, İnsan Anatomisi Klinik Atlası, İnsan Anatomisi Atlası, İnsan Klinik, İnsan Klinik Atlası, İnsan Atlası, Anatomisi, Anatomisi Klinik, Anatomisi Klinik Atlası, Anatomisi Atlası, Klinik, Klinik Atlası, Atlası,