Vertigoya Olgular Eşliğinde Multidisipliner Bakış
Vertigoya Olgular Eşliğinde Multidisipliner Bakış

Vertigoya Olgular Eşliğinde Multidisipliner Bakış

Fiyat : ₺90,00

Dr. Öğr. Üyesi İ. URAL, Doç. Dr. H. Kerem Alptekin

Değerli meslektaşlarım, sağlık alanında Vertigo ile ilgilenen tüm profesyoneller; Vertigo, “baş dönmesi” aslında bir hastalık değil ama çok önemli bir semptom. Bu semptom , köşe tümöründen, vertebrobasiler yetmezliğe, ya da sadece basit iyi huylu bir vertigoyla ilişkili olabilir. Kıymetli meslektaşım Uzm.

Dr . Halil İbrahim Ural vertigoyu olgularla anlatma fikrini öne sürdüğünde heyecanlandım. Çünkü vertigonun rehabilitasyonu ile ilgili Türkçe çok az kaynak bulunmaktaydı. Olgu kitapları alanda çalışan profesyoneller için her zaman daha ilginç olmuştur. Bir vakayla karşılaştığımızda derhal onun ayırıcı tanılarına bakıp, en güncel tedavi yöntemlerini tercih etmek isteriz. Bu noktada elinizdeki kitabın alanı ilgilendiren tüm uzmanlar “Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Psikiyatri, Radyoloji,Odyoloji, İç Hastalıkları, Beslenme ve Diyetetik” tarafından kendi bakış açılarıyla yazılmış olması çok değerli.

Ülkemizde vertigo rehabilitasyonun standardize olması için çaba sağlayan başta İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı’nın kıymetli hocaları, Prof. Dr. Cihan Aksoy , Prof. Dr.

Ayşe Karan, Prof. Dr. Demirhan Dıraçoğlu, Doç. Dr. Nalan Çapan’a , kitabın fikir babası ve editörümüz Uzm.

Dr. Halil İbrahim Ural’a, başta Sami bey olmak üzere, İstanbul Tıp Kitabevi’nin çalışanlarına ve kitaba emek veren tüm yazarlara sonsuz teşekkürler.

Keyifli okumalar dileklerimle

Doç. Dr. Hasan Kerem Alptekin