Yayınevimiz, 1985 yılında İzmir'de kurulan 2016 yılından bugüne de "US Akademi Uluslararası Yayınevi" olarak faaliyetine devam eden akademik kitap yayıncılığında uluslararası tanınmış bir yayınevidir.

İlklerimiz:

Türkçe ve İngilizce iki dilli kitabımız 2015 yılında 3 cilt olarak yayınlanmıştır.

2017 yılında Türk ve Yabancı yazarların katılımıyla ilk İngilizce kitabımız ve iki dilli DVD Tıbbi Eğitim Setlerimiz yayınlanarak Amazon başta olmak üzere birçok yabancı kitap sitelerinde yayınlanmaya başlamıştır. 2017 yılında başlayan bu macera 2021 yılında 32 kitaba ulaşmıştır.

Türkiye'de İnteraktif ve DVD içeren ilk kitap yayınevimiz tarafından yayınlanmıştır. 2019 yılında DVD yerine QR Code ile 50 saattten fazla cerrahi uygulamayı içeren ilk kitabımız yayınlanmıştır.

Yayınevimiz Crossref & DOI üyeliklerini tıp alanında alan ilk yayınevlerindendir. 2019 yılından bugüne yayınladığı kitaplar Uluslararası ISBN dışında DOI numarası da atanarak uluslarası erişime açık yayınlanmaktadır. 

İlklerimizle ülkemizde tıp yayıncılığı yapan (bazıları bizden daha eski kuruluş tarihli) yayınevlerine öncülük yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Standartlarımız:

Yayınevimiz, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca ve "Akademik Teşvik Yönetmeliği’nde tanımlanan “uluslararası yayınevi” tanımını karşılamaktadır.

Kitaplarımız, dünyanın seçkin kütüphanelerinde taranmakta ve kataloglarda yer almaktadır.

Referanslarımız:

200 ü aşkın editörümüz, 1500 ü aşkın yazarımız. 

 

 

 

Referanslarımıza ulaşmak için yayınlarımızdan herhangi birinin editör ve yazar kadrosuna bakınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR