₺50,00 + KDV
₺70,00 + KDV
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
₺150,00 + KDV
₺200,00 + KDV
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺50,00 + KDV
₺60,00 + KDV
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
₺180,00 + KDV
₺200,00 + KDV
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
₺100,00 + KDV
₺150,00 + KDV
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo

Kas İskelet Sistemi Radyolojisi

Muskuloskeletal görüntüleme alanında geniş kapsamlı olgu tabanlı kaynak kitap

Popüler Öğretici Atlas serisine son eklenen kitap olan Muskuloskeletal Görüntüleme Atlası, kas-iskelet sistemi hastalıklarının sık karşılaşılan şekillerine ve önemli nadir görülen hastalıklara genel bir bakış sağlamaktadır, internal eklem düzensizliği, tümörler, enfeksiyon, avasküler kemik, travma, artrit ve protezleri de içine alan geniş bir kategorik gruptan 130 olgu ile uluslararası alanda tanınmış yazarlar multimodaliter yaklaşımlarla okuyucuya ışık tutmaktadır. Her olgu prezentasyon belirtileri, radyolojik bulgular, tanı ve ayırıcı tanılara ait özlü tanımlamalar içerir. Kas-isekelet patolojisi ve güncel tedavi stratejileri ile birlikte en son girişimsel radyoloji tekniklerine dair bilgiler içermesi bu kitabı günlük pratik için seçkin bir kaynak haline getirmektedir.

Vurgular:

.    Klinisyenin her olgu için en iyi çoklu görüntüleme birleşimini seçmesine yardımcı olacak radyografi, ultrason, BT ve MR'nin kullanımına dair gerekli bilgiler

.    'İnciler ve Tuzaklar' şeklinde listelenen önemli notlar okuyucuya tanı için rehberlik eder ve film yorumlamada hata yapmasını engeller

.    Yaygın ve nadir hastalıkların anahtar özelliklerini gösteren 900 görüntü, klinisyenin canlı olgulara yaklaşımı için paha biçilmez bir referans aracı sağlar

Hızlı başvuru ve tekrar için ideal bir kaynak olan bu kitap klinisyenler ile radyoloji, ortopedi, muskuloskeletal girişimsel radyoloji asistanları ile muskuloskeletal patoloji, romatoloji ve spor tıbbı asistanları için de çok değerli bir kaynaktır.

Peter L. Munk. M.D., CM., F.R.C.P.C., is Professor in the Departments of Radiology and Orthopaedics, University of British Columbia, and Head of Section of Musculoskeletal Radiology, Vancouver General Hospital and Health Science Center, Vancouver, British Columbia, Canada.

Anthony G. Ryan, M.B., B.C.H., B.A.O., F.R.C.S.I., M.Sc. (Engineering and Physical Sciences in Medicine), D.I.C., F.R.C.R., F.F.R.R.C.S.I., is Consultant Musculoskeletal and Interventional Radiologist, Waterford Tutor and Clinical Instructor in Radiology, the Royal College of Surgeons in Ireland, Dublin, Republic of Ireland.

Eğer 'Kas-lskelet Sistemi Radyoloji Atlası' kitabı 30-40 yıl önce yazılmış olsaydı, kuşkusuz ki şu andaki ciltten oldukça farklı olacak ve bir çok şekilde konuyu toparlamak daha kolay olacaktı. O zamanda yazılmış böyle bir kitapta ağırlıklı olarak direkt grafiler, nadiren tomogram, artrogram ve diğer nadir kullanılan görüntüleme teknikleri bulunacaktı. Şimdiki kitapta da direkt grafilerden bahsedilmekle birlikte, ağırlıklı olarak bilgisayarlı tomografi ve manyetik rezonans görüntüleme gibi kas-iskelet görüntülemesinde devrim yapan kesitsel görüntüleme metodlarından bahsedilmektedir.

Tüm kas-iskelet radyolojisini kapsayan tek bir kitap oluşturmak tabiki de imkansız olup bana evreni 3 örnekle anlatın sorusuna yanıt aramak gibi geliyor. Bu kitap kas-iskelet sisteminde değerlendirilen her klinik antiteye ait tüm görüntüleme bulgularının detaylı bir derlemesi değildir. Eğer öyle olsaydı, bu büyük görev için çok daha fazla sayıda yazar, çok daha fazla yıllar boyunca çok daha fazla sayıda cildi bitirmek için çalışacaklardı. Bizim yapmaya çalıştığımız ise geniş bir klinik durum grubunu bazı klinik görüntüleme bulguları ile göstermektir. Elbette ki bu kitap içerisinde tüm sık görülen hastalıklar bulunmamaktadır. Ancak çeşitlilik amacıyla birkaç adet nadir görülen durum da eklenmiştir. Bu atlas toplamda 130 olguyu sekiz ana başlıkta değerlendirmektedir. Her olguda tipik imajlar ile birlikte klinik ve görüntüleme özellikleri tartışılmıştır. Ayırıcı tanı ve bir kaç adet karakteristik referans eklenmiştir. Önem verilen özellikler olguya göre değişmektedir.

Bu kitap özellikle radyoloji eğitimi alanlar ve genel radyoloji çalışan ama kas-iskelet sistemine ilgi duyanlar için hazırlanmıştır. Biz ayrıca ortopedi gibi kas iskelet tıbbı ile ilgili çalışanlar için de yararlı olacağını umuyoruz.

₺200,00 + KDV
₺250,00 + KDV
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺125,00 + KDV
₺150,00 + KDV
%17 İndirim
%17İndirim
Ücretsiz Kargo
Nöroradyoloji Atlası. Tahmin ediyoruz ki bu kitap radyoloji alanlarında çalışan kıdemli asistanlar ve CAQ sınavına hazırlanan nöroradyoloji araştırma görevlileri için faydalı bir gözden geçirme sağlayacaktır.
₺200,00 + KDV
₺250,00 + KDV
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Kitap pediatride sık karşılaşılan vakaları vücut bölgelerine veya organ sistemlerine ayırarak sıralamaktadır. Her vaka embriyolojisinden, patolojisine, kliniğine ve radyolojisine ayırıcı tanılan ile birlikte sunulmaktadır.
₺150,00 + KDV
₺250,00 + KDV
%40 İndirim
%40İndirim
Ücretsiz Kargo
Manyetik rezonans görüntüleme (MRG) yirmi beş yıldan fazla zaman önce klinik tıptaki yerini almıştır. Teknolojide ve yöntemin klinik uygulamasında özellikle son 10 yıl boyunca büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. MRG bugün ana görüntüleme modeli olup vücudun her bölgesindeki bir takım hastalıkların tanısında son derece etkili bir yöntemdir.
₺150,00
₺200,00
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
₺125,00 + KDV
₺200,00 + KDV
%38 İndirim
%38İndirim
Ücretsiz Kargo
Tuğba Kemaloğlu Öz, Mehmet Eren
₺120,00 + KDV
6 EDİTÖR ve EDİTÖR YARDIMCISI 250 YAZAR 4 CİLT
KİTABIN TÜM BÖLÜMLERİNİ İÇEREN 272 SAYFALIK DEMO VERSİYONUNU 
ÜCRETSİZ (PDF FORMATINDA) İNDİRİP OKUYABİLİRSİNİZ

 https://www.dosyaupload.com/mvcH


₺1.400,00
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Prof.Dr. Ayşen Akıncı, Prof.Dr. Levent Özçakar
₺242,00
₺300,00
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
1