Biyomekaniğin Temelleri
Biyomekaniğin Temelleri

Biyomekaniğin Temelleri

KİTAP TÜM MÜŞTERİLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ ERİŞİME AÇIKTIR

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Editörler Prof. Dr. Sait Naderi, Prof. Dr. Yunus Karakoç

Fizik ve mekanik tüm cansız yapıların çalışma şeklinin anlaşılmasını sağlar. Bu kuralların canlı organizmaya uyarlanması da canlı organizmanın tüm yönlerini anlamamızı kolaylaştırır. Biyomekanik sadece belirli bir disiplinden ziyade altında birçok alt disiplini barındırır. Bu da beyinden kalbe, kastan kemiğe, omurgadan omuza, dize, kalçaya ve pek çok diğer organın işleyişini anlaşılır kılar.

Günümüzde her ne kadar birçok dijital yöntem insan vücudunun incelenmesine olanak sağlasa da, tüm bu bilgiler temel biyomekanik çalışmalara dayanmaktadır. Bu da bu bilgilere hakim olmamızı gerekli

kılar.

Bu eserde temel fiziksel kavramların yanı sıra, vücudun değişik organ ve yapısının biyomekanik yönü ve çalışma esasları ele alınmış olup, son olarak da konvansiyonel ve sonlu eleman modelleme teknikleri ile

biyomekanik çalışma yöntemleri gözden geçirilmiştir.

Eserin bu hali ile tüm tıp alanlarında biyomekaniğe ilgi duyan meslektaşlarımıza ve biyomekanik doktora öğrencilerine faydalı olacağı inancındayız.

Çalışmada emeği geçen tüm yazarlarımıza şükranları borç biliriz. Çalışma süresince desteklerini arkamızda hissettiğimiz ailelerimize de teşekkürü borç biliriz.

Prof. Dr. Sait Naderi Prof. Dr. Yunus Karakoç