Nöroşirurjinin Temelleri
Nöroşirurjinin Temelleri

Nöroşirurjinin Temelleri

Fiyat : ₺2.250,00

2020 Baskı

Editörler: Sait Naderi, Feyza Karagöz Güzey, Bekir Tuğcu ve 125 Yazar Katılımıyla 632 Sayfa Büyük Boy, Full Renkli ve Ciltli

Yayın Tarihi : Nisan 2020

Nöroşirürji, Nörolojik cerrahi olarak da bilinen beyin ve sinir cerrahisi tıbbın önemli disiplinlerinden biridir. Bu disiplin temel bilimler, nörotravmatoloji, nöroonkolojik cerrahi, serebrovasküler cerrahi, omurga ve omurilik cerrahisi, fonksiyonel, stereotaktik cerrahi ve epilepsi cerrahisi, periferik sinir cerrahisi ve pediatrik nöroşirürjiyi kapsar. Bu geniş disiplin ciddi, özverili ve kapsamlı bir eğitimi içerir. Tanıya ulaşmada ve uygun tedaviyi belirleyerek uygulamada, güncel bilgileri içeren, güvenilir bir kaynağın kılavuzu kaçınılmazdır.
Sağlık Bilimleri Üniversitesinde, dünya ölçeklerine uygun ve düzeylere göre yapılandırılmış müfredat çerçevesinde eğitim verilmektedir. Bu eğitim standartlarına uygun olarak bu eserde en güncel bilgiler verilmektedir.
Eser, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık ve Uygulama Araştırma Merkezlerinde çalışan birçok meslektaşımızın katkıları ile oluşturulmuştur.
Kitaptaki birçok resmi çizen Dr. Kadir Birler'e, keza eserin hazırlanma sürecinde katkısı olan US Akademi Yayınevi’ne teşekkürü borç biliriz.
Eserin tüm asistan ve uzmanlarımıza katkıları olması dileği ile.
Prof. Dr. Sait Naderi
Prof. Dr. Feyza Karagöz Güzey
Doç. Dr. Bekir Tuğcu

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR