Omuz Omuza 25 Yıl
Omuz Omuza 25 Yıl

Omuz Omuza 25 Yıl EKİTAP

Fiyat : ₺0,00

İnsan hayatının kutsallığı mesleğimizin yüceliğinin en önemli sebebidir. Kişisel olarak insana her dokunuşumuzun amacı insan hayatının korunması ve kalitesinin arttırılmasıdır. Bu her gün ki pratiğimizin ana noktasını teşkil eder. Kişisel veya toplumsal olarak farklı boyutlarda insanlara dokunmak mümkündür. Bundan daha yüce olan ise başkalarının eli ile insanlara dokunabilmektir. Bunun için eğitici ve öğretici olarak tecrübe ve birikimleri başkasına aktarmak gerekir. Her ikisi de ayrı ayrı kıymetli olmasına rağmen toplumsal seviyede bu işi yapabilmek ayrı bir özveri ve çaba gerektirir. Ayrıca gelişmek ve başkalarının gelişmesini sağlamak başka bir seviyeyi ifade eder. Bu ancak gönülden mesleklerine ve insanlığa bağlı kişilerin yapabileceği bir şeydir. Bu şekildeki insanların bir araya gelmesi ve ortak çalışmalarının yarattığı sinerji sayesinde anlamını daha fazla bulur. Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği çatısı altında kurumsal tanımını bulan bu camianın yaptığı tamda budur. Kişisel bir çok beklentiden ayrılmış bir şekilde özverili, gönüllü ve çalışkan insanların oluşturduğu bu camia insanın kutsallığını daha da yüceltmek için çalışmaktadır. Sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki insanlar için elinden geleni yapmaktadır. Bu anlamı ile ülkemizdeki branş derneklerinin en güzidesi diyebileceğimiz bir seviyededir. Bu seviyeye gelmesinin ana sebeplerinden biride bu camianın çok sağlam ve sarsılmaz temeller üzerinde kurulmasıdır. Kurulmasından günümüze kadar genetik özelliklerini her yeni nesile aktarabilmeyi becermiş olması diğer önemli bir özelliğidir.

Elinizdeki bu kitap 25 yıllık sürecin bir özetidir. Kuruluştan itibaren çok değerli hocalarımızın ve arkadaşlarımızın anılarını, çalışmalarını ama en önemlisi derneğimizin tarihini içermektedir. Geçen 25 yılın yakın “dirsek” teması ile gerçekten de “omuz omuza” geçtiğini daha iyi göreceksiniz. Bu kitabın ayrıca derneğimiz tarihinin bir belgesi olarak gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlayacaktır.
Bu kitabın oluşmasına destek veren tüm hocalarımıza ve arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Nice 25 yıllar boyunca kuruluşundaki ilkelerin bozulmadan derneğimizin daha da ilerilere götürüleceğinden eminim.
Saygılarımla,
Dr. Taner Güneş
Mart 2020, İstanbul

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR