Vertigo Prof Dr Necmettin AKYILDIZ
Vertigo Prof Dr Necmettin AKYILDIZ

Vertigo Prof Dr Necmettin AKYILDIZ

Fiyat : ₺1.400,00

Bu Kitap 49 video İçermektedir

Prof. Dr. Necmettin Akyıldız

Bu Kitap Kitabı Okurken Cep Telefonunuzu Tutarak İzleyebileceğiniz 49 video İçermektedir

Videoları Cep Telefonunuzun yanısıra TV veya Bilgisayarınızdan da İzleyebilmeniz İçin Kitap ve DVD birliktedir. 

Şimdiye kadar çok yazarlı bir çok vertigo kitabı okudum. Ama hiçbirinden Vertigo hakkında genel bir bilgi edinemedim. Sanki otolojik, nörolojik, psikiyatrik, metabolik, kardiyovasküler vs. gibi 7-8 değişik tipde vertigo vardı. Tek bir uzmanın işin içinden çıkması mümkün değildi.
Bana göre: Vertigo tek başına bağımsız bir hastalıktır. Ayrı bir otolojik, ayrı bir nörolojik ayrı bir psikiyatrik vertigo yoktur. Bir tek vertigo hastalığı fakat bir çok vertigo nedeni bulunmaktadır. Örneğin Vertigonun otolojik nedenleri, nörolojik nedenleri, psikiyatrik nedenleri gibi.
Vertigonun nörolojik nedenleri konusunda bilgi sahibi olmak için nörolog olmaya gerek yoktur. Bir pratisyenin nöroloji bilgileri bunun için yeterli olabilir. Sadece nörolojik nedenler üstüne bilgi sahibi olmak çoğu zaman vertigo tanısı için yeterlidir. Aynı düşünce diğer branşlar içinde geçerlidir. Örneğin kardiyovasküler vertigolar için kardiyoloji uzmanı olmanız gerekmez. Sadece vertigonun kardiyovasküler nedenlerini bilmeniz yeterlidir.
Kitapta 'Vertigoda kolay tanı' diye bir bölüm bulacaksınız. Uzun anamnez uzun konsültasyonlar devri kapanmıştır. Hekim vertigo tipini belirleyince testlere ve konsültasyonlara hemen başlayabilir..
Piyasada çok yazarlı iyi niyetli bir kitap varken yeni bir VERTİGO kitabı yazmaya cesaret etmemin nedeni Vertigo'yu tek bağımsız bir hastalık olarak kabul etmemdir. Vertigonun tedavisi içinde bana göre tıpkı onkoloji de olduğu gibi vertigo konseyleri kurulması sorunu daha da basite indirecektir.
Bu kitabın amacı mesleğine yeni başlayan genç hekimlere uzmanlık sınavına gireceklere, yardımcı doçentlere vertigonun temel kavramları üstüne kapsamlı ve yeterli bir bilgi sağlamaktır. Bu kitabın bir boşluğu dolduracağına inanıyorum ve böyle olacağını ümit etmek istiyorum..
Vertigonun pozisyonlar ve manevralar, nistagmuslar vs. gibi görsel yanının çok olduğunu düşünerek genç arkadaşlara bunları bir VİDEO ile vermenin yararlı olabileceğini düşündüm.
Prof. Dr. Necmettin Akyıldız

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR